Pomoc dla zadłużonych z komornikiem - czym jest i jak wyglada? | Kancelaria antywindykacyjna - Pogromcy Egzekucji

Pomoc zadłużonym z komornikiem

Dla wielu osób wszczęcie czynności przez komornika oznacza koniec nadziei na wyjście z długów i odzyskanie płynności finansowej. Zamiast w myślach żegnać się ze swoim majątkiem, trzeba działać i wiedzieć jak bronić się przed egzekucją komorniczą, która bardzo często prowadzona jest z rażącym pogwałceniem praw zarówno dłużnika, jak i wierzyciela. Nasza kancelaria antywindykacyjna oferuje osobom zadłużonym z komornikiem kompleksową pomoc, dzięki której skuteczne i bezpieczne oddłużanie stanie się faktem – nawet w trakcie postępowania egzekucyjnego.

Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda pomoc dla zadłużonych z komornikiem?

Bardzo ciężko samemu wydostać się ze spirali zadłużenia w momencie, gdy Twój majątek zostaje zajęty przez komornika. Wyjściem z sytuacji jest profesjonalna pomoc dla zadłużonych z komornikiem, dzięki której lepiej poznasz swoje prawa i zyskasz narzędzia do walki z organem wykonawczym. Pamiętaj, że komornik nie może zająć Ci wszystkiego. Zgodnie z prawem, egzekucji komorniczej nie podlegają:

  • świadczenia i zasiłki przyznawane w ramach pomocy państwa,
  • alimenty,
  • kwota najniższego krajowego wynagrodzenia (nie dotyczy dłużników alimentacyjnych),
  • te własności dłużnika, które są mu niezbędne do wykonywania pracy zarobkowej.

Zawieszenie lub umorzenie postępowania

Komornik zajął Twoje konto lub przyszedł do domu i zaczął zajmować konkretne rzeczy, a Ty nie miałeś pojęcia, że toczy się względem Ciebie postępowanie? W określonych sytuacjach możliwe jest złożenie wniosku o zawieszenie lub całkowite umorzenie egzekucji komorniczej. Pomoc dla zadłużonych z komornikiem nie oznacza to likwidacji zadłużenia, ale daje pewność, że organ egzekucyjny nie będzie mógł prowadzić dalszych czynności w postępowaniu. Egzekucję komorniczą można zawiesić w momencie, gdy dłużnik zmienił miejsce zamieszkania, albo gdy wierzyciel wskazał błędny adres, na który dostarczono zawiadomienie o postępowaniu egzekucyjnym. Od nieodebranego pisma – z oczywistych względów – dłużnik nie miał prawa się odwołać, co daje podstawę do wstrzymania postępowania egzekucyjnego.

Upadłość konsumencka i kredyty oddłużeniowe

Istnieją różne formy pomocy zadłużonym z komornikiem. Jedną z nich jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która powoduje umorzenie postępowania egzekucyjnego z mocy prawa, z uwagi na oczywistą niemożność zaspokojenia roszczeń wierzyciela. Brak jakiegokolwiek majątku co do zasady prowadzi do zakończenia egzekucji, ale nie powoduje, że Twoje zadłużenie zniknie. Alternatywą dla osób poszukujących dodatkowych źródeł finansowania mogą być również pożyczki oddłużeniowe lub kredyty konsolidacyjne, udzielane przez banki lub instytucje finansowe. Warto jednak rozważyć tego rodzaju produkty, z uwagi na ograniczoną zdolność kredytową osób zadłużonych z kontem zajętym przez komornika.

Najlepsza strategia oddłużania dla osób z komornikiem

Jeśli windykator zajął Twoje konto, samochód lub nieruchomość, niezwłocznie zacznij działać! Najlepszym wyjściem będzie zapewnienie sobie profesjonalnej pomocy finansowej dla zadłużonych z komornikiem. Nasz zespół ekspertów udzieli Ci kompleksowej opieki prawnej i zaproponuje najdogodniejszą formę wychodzenia z finansowego kryzysu. Będziemy reprezentowali Cię w trudnych i wymagających rozmowach z wierzycielami i komornikami, a dzięki gruntownej analizie Twojego zadłużenia i sytuacji finansowej, pomożemy wypracować najlepszą dla danego przypadku strategię oddłużania. Współpracując z nami, zyskujesz wsparcie doświadczonych ekspertów na każdym etapie postępowania egzekucyjnego – nawet wówczas, gdy myślisz, że ze swoim zadłużeniem zostałeś sam i nikt nie udzieli Ci pomocy.

Jak porozumieć się z wierzycielem?

W przypadku egzekucji komorniczej ratunkiem dla zadłużonych jest ugoda z wierzycielem, który może zawnioskować o wstrzymanie czynności komorniczych. Umiejętnie prowadzone negocjacje z faktycznym dysponentem tytułu wykonawczego (komornik jest tylko wykonawcą nakazu egzekucji) mogą uchronić Cię przed utratą majątku lub uczynić procedurę egzekucyjną mniej dotkliwą. Jeśli czujesz, że samemu nie poradzisz sobie w pertraktacjach z wierzycielami, zgłoś się do nas. Wiemy, jak rozmawiać z bankami, instytucjami finansowymi i wszystkimi podmiotami, które zgodnie z prawem ubiegają się o zwrot wierzytelności. Nasze wieloletnie doświadczenie i umiejętności negocjacyjne z pewnością znacznie zwiększą Twoją szansę na wypracowanie atrakcyjnych warunków ugody i będą cennym wsparciem w trudnej sytuacji osoby zadłużonej z komornikiem.

Skuteczna pomoc z komornikiem dla firm i osób fizycznych

Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz przedsiębiorstwami, niezależnie od wybranej formy prowadzenia działalności gospodarcze i oferujemy pomoc z komornikiem. W obu przypadkach jesteśmy w stanie zaproponować sprowadzone i niezawodne rozwiązania, ułatwiające osiągniecie porozumienia z komornikiem i wierzycielem. W zależności od Twojej indywidualnej sytuacji i etapu, na którym znajduje się postępowanie egzekucyjne, doradzimy najlepsze rozwiązania, zwiększając Twoją szansę na stopniowe wychodzenie z długów i odzyskiwanie płynności płatniczej oraz kontroli nad swoimi finansami.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie