Jak żyć z komornikiem na karku? Wskazówki i porady | Kancelaria antywindykacyjna - Pogromcy Egzekucji

Jak żyć z komornikiem?

Jeśli nie chcesz mieć zobowiązań – reguluj je! Wtedy nie trzeba zastanawiać się, jak żyć z komornikiem na karku. Gdy jednak niekorzystne okoliczności sprawią, że zostaniesz dłużnikiem, wówczas warto zadbać o to, aby utrzymywać bardzo dobry kontakt z komornikiem, czyli nie tylko traktować go poważnie, ale też nie utrudniać mu kontaktu i ukrywać przed nim posiadanego majątku lub zbywać, darować, niszczyć, rzeczywiście lub pozornie obciążać albo uszkadzać jego składniki. Mówi o tym kodeks karny.

Dowiedz się jak żyć z komornikiem?

Egzekucja jest najczęściej skutkiem złożenia pozwu i uzyskania tytułu egzekucyjnego w postaci nakazu zapłaty. W jaki sposób można chronić w związku z tym majątek swój i najbliższych. Z pewnością należy odpowiednio zabezpieczyć swoje wynagrodzenie, do którego komornik ma tylko częściowe prawo. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie pracodawcy przelewu pensji na konto, które nie należy bezpośrednio do dłużnika. Może to być np. rachunek jego karty kredytowej, który jest własnością banku i nie może zostać zajęty przez komornika.

Ma on także prawo zająć ruchomości będące we władaniu dłużnika, czyli te, z których na co dzień korzysta (ma do nich dostęp), mimo iż nie jest ich właścicielem. Wówczas prawowity nabywca tych rzeczy powinien okazać się dokumentami oraz dowodami potwierdzającymi jego prawo własności (imienna faktura, umowa kupna-sprzedaży itd.) i wówczas zażądać wyłączenia ich spod egzekucji.

Życie z komornikiem – jak może wyglądać?

Jak więc żyć z komornikiem? Aby stworzyć dobry klimat, warto podjąć otwartą i uczciwą dyskusję z komornikiem. Kontrola jego pracy oraz nadzór nad egzekucją, pozwolą dłużnikowi uczciwie i godnie pozbyć się zarówno długów, jak i komornika. Dowiedz się również ile trwa egzekucja komornicza oraz jak uchronić się przed komornikiem.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie