Pomoc dla ludzi zadłużonych | Kancelaria antywindykacyjna - Pogromcy Egzekucji

Pomoc dla ludzi zadłużonych

Kiedy komornik wszczyna postępowanie egzekucyjne, zajmując środki na koncie bankowym, nieruchomości lub inne składniki majątku dłużnika, rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem. Z jednej strony, zajęcie mienia traktowane jest jako ostateczność, z drugiej zaś – jako sygnał, że najwyższy czas działać. Nawet prawomocny tytuł wykonawczy nie musi oznaczać konieczności żegnania się ze swoim majątkiem. Szansą na wyjście na prostą jest pomoc dla ludzi zadłużonych.

Sprawdź, gdzie ją uzyskać i jak w tej trudnej sytuacji może pomóc Ci nasza kancelaria antywindykacyjna.

Pomoc dla ludzi zadłużonych a pożyczki dla osób z komornikiem

Coraz częściej dłużnicy, wobec których sąd zasądził prawomocny nakaz egzekucyjny, poszukują pomocy w internecie. Przeglądają oni oferty firm i przedsiębiorstw, zapewniających profesjonalną pomoc dla osób zadłużonych, w tym również z komornikiem. Niestety, oprócz kompleksowych porad prawnych i bezpiecznego oddłużania, oferowanego przez renomowane kancelarie prawnicze i antywindykacyjne, w sieci reklamują się również parabanki i firmy pożyczkowe, które chętnie udzielają osobom bez zdolności kredytowej wysoko oprocentowanych pożyczek i kredytów konsolidacyjnych. Tego rodzaju wsparcie z pewnością nie poprawi sytuacji dłużnika, ale nie to, a szybki zarobek jest głównym celem firm pożyczkowych. Jeśli więc poszukując informacji o pomocy dla ludzi zadłużonych, trafisz na ofertę pożyczki dla osób z komornikiem, najlepiej ją zignoruj, by nie pogarszać swojej i tak już trudnej sytuacji finansowej.

Na czym polega profesjonalna pomoc ludziom zadłużonym?

Kompleksowa pomoc osobom zadłużonym, przeciwko którym toczy się postępowanie komornicze lub windykacyjne, świadczona jest przez kancelarie antywindykacyjne, takie jak Pogromcy Egzekucji. W ramach oddłużania komorniczego świadczymy dla naszych klientów kompleksowe usługi i porady prawne, umożliwiające wyjście z długów i odzyskanie kontroli nad własnymi finansami. Oferowana przez nas pomoc dla ludzi zadłużonych obejmuje m.in.:

  • gruntowną analizę sytuacji materialnej i finansowej dłużnika,
  • określenie faktycznego poziomu zadłużenia,
  • porady prawne i pomoc w zakresie ochrony przed egzekucją,
  • reprezentowanie dłużnika w toczących się postępowaniach upominawczych i egzekucyjnych,
  • negocjacje z wierzycielami w celu wypracowania porozumienia i wstrzymania egzekucji,
  • monitorowanie sposobu wykonywania czynności komorniczych,
  • sporządzanie skarg i zażaleń w przypadku łamania interesów dłużnika i wierzyciela,
  • rozmowy z komornikami i firmami windykacyjnymi,
  • opracowywanie korzystnego dla wierzycieli i możliwego do wypełnienia harmonogramu spłaty wierzytelności,
  • doradztwo w zakresie upadłości konsumenckiej i oddłużania komorniczego.

Jako kancelaria antywindykacyjna z ponad 20-letnim stażem na rynku, pomogliśmy tysiącom klientów indywidualnych, firm, stowarzyszeń oraz instytucji, chroniąc je przed nieuczciwą windykacją oraz egzekucją komorniczą prowadzoną z pogwałceniem podstawowych praw i interesów dłużników czy wierzycieli. Możesz być pewny, że gdy tylko pojawi się możliwość podważenia tytułu wykonawczego z uwagi na niedochowanie przez organy egzekucyjne przepisów prawa, z pewnością sporządzimy odpowiedni wniosek, starając się o wstrzymanie, umorzenie lub całkowite zakończenie postępowania egzekucyjnego.

Negocjacje z wierzycielem – sposób na oddłużanie dla ludzi z komornikiem

Postępowanie komornicze nie zamyka dłużnikowi drogi do skutecznego oddłużania. Kompromis możliwy jest na każdym etapie wykonywanych czynności. Najlepsze, co może zrobić osoba zadłużona, to oczywiście spłata całego zadłużenia wraz z odsetkami. Praktyka pokazuje jednak, że bardzo często jest to niemożliwe. W takim przypadku kluczowa będzie tzw. aktywna postawa dłużnika, przejawiająca się w wykazywaniu dobrej woli i dokonywanie chociaż skromnych, ale regularnych wpłat na konto komornika.

Warto zdawać sobie sprawę, że to wierzyciel jest dysponentem tytułu wykonawczego i to od niego w największym stopniu zależy, z jakich składników majątku dłużnika spłacane będzie zadłużenie. Wiedza na ten temat otwiera trasatowi drogę do bezpośrednich negocjacji i rozmów z bankiem czy innym podmiotem, w celu wypracowania porozumienia. Okazanie dobrej woli i chęci spłaty długu znacznie zwiększa szanse na wstrzymanie egzekucji na wniosek wierzyciela, podobnie jak przedstawienie mu przygotowanego wcześniej proponowanego harmonogramu spłaty należności.

Praktyka pokazuje, że osoby, które same zgłaszają się do instytucji, wobec których mają długi z chęcią wypracowania porozumienia, znacznie łatwiej osiągają swój cel. Niezbędne jest również przestrzeganie obowiązków wobec komornika – odbieranie pism, udzielanie informacji niezbędnych do prawidłowego wykonywania czynności egzekucyjnych czy regularne spłacanie choćby niewielkich kwot, to nie tylko szansa na wyjście z długów, ale również formalny obowiązek ludzi zadłużonych.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie