Pomoc w oddłużaniu osób fizycznych

Oddłużanie osób fizycznych

Nadmierne zadłużenie może dotknąć tak naprawdę każdego. Czasem życie nie toczy się po naszej myśli, pojawiają się różne bariery i problemy, które doprowadzają nas do ciężkiej sytuacji finansowej. Wierzyciele mają prawo domagać się swoich pieniędzy. Po uzyskaniu odpowiedniego wyroku z sądu korzystają z usług komorników, którzy na podstawie wyroku w imieniu wierzyciela starają się odzyskać pieniądze.

Dla osób zadłużonych z komornikiem na głowie nie musi to jednak oznaczać najgorszego, a więc pożegnania się z majątkiem swojego życia. Tak naprawdę z każdej takiej sytuacji można znaleźć wyjście. Motywacja do szybkiego obniżenia długu oraz szczera, bardzo konkretna rozmowa z wierzycielami dają ogromną nadzieję na ugodowe rozwiązanie problemu. Pamiętaj, że to wierzyciel kontroluje komornika. Jeśli dojdzie do wypracowania ugody pomiędzy Tobą a wierzycielem, wszystkie aktualnie realizowane egzekucje mogą być czasowo wstrzymane.

Pomoc dla ludzi zadłużonych

Na czym polega nasza pomoc dla ludzi zadłużonych? Aby rozmawiać i negocjować z wierzycielami warunki wyjścia z zadłużenia, trzeba wcześniej opracować szczegółowy plan. Tym właśnie zajmuje się nasza kancelaria. Oddłużanie osób fizycznych rozpoczyna się od dokładnej analizy ich sytuacji finansowej. Po przygotowaniu odpowiedniego raportu rozpoczynamy szczerą rozmowę z zadłużonym. Przygotowujemy plan spłaty zobowiązań finansowych w taki sposób, aby z jednej strony był on atrakcyjny dla wierzycieli, a i jednocześnie realny do realizacji dla dłużnika. Ostatni krok to negocjacje, szczera rozmowa z wierzycielami i próba podpisania ugody.

Pomoc zadłużonym z komornikiem

Wiele osób zadłużonych z komornikiem doświadcza krzywdząco niskich wycen ich majątku. Zaniżone ceny nieruchomości czy wyprzedawanie samochodów za przysłowiowe grosze. To niezwykle częste przypadki. Celem komornika jest po prostu szybkie odzyskanie pieniędzy, nieważne jakim kosztem. Takie działanie można jednak zawsze zaskarżyć, walcząc o uczciwe i rzetelne postępowanie egzekucyjne.

Nasza kancelaria służy swoją pomocą dla zadłużonych, wobec których już toczą się postępowania egzekucyjne. Każdą sytuację wnikliwie analizujemy i jeśli tylko znajdziemy nieprawidłowości w postępowaniu, przygotowujemy odpowiednie skargi. Pomagamy także w przygotowaniu rzetelnego planu oddłużenia dającym nadzieje na podpisanie ugody z wierzycielem i tym samym uniknięcie utraty najcenniejszego majątku.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie