Jak walczyć z komornikiem?

Egzekucja wierzytelności potrafi spaść na nas jak grom z jasnego nieba. Bardzo często mamy świadomość o swoich długach i w normalnej sytuacji wszystko powinno zacząć się od procesu sądowego. Wierzyciel wnosi sprawę do sądu i to tam może zapaść wyrok, który następnie staje się podstawą prawną dla komornika do egzekucji długów. Nierzadko jednak nie mamy pojęcia o toczącym się postępowaniu. Nie dostajemy także żadnego pisma informującego nas o zapadnięciu wyroku.

Z dnia na dzień pojawia się komornik i zaczyna swoje postępowanie, zajmując nam środki na koncie bankowym, a i nierzadko również dobytek znajdujący się w domu. W skrajnych przypadkach dochodzi oczywiście do zajęcia nieruchomości.

Chcesz wiedzieć, jak walczyć z komornikiem w takich sytuacjach? Jeśli tak właśnie to wyglądało, już masz podstawę do powstrzymania egzekucji. W świetle przepisów sąd musi Cię poinformować o swoim postępowaniu. Musi też poinformować o zasądzonym wyroku, od którego masz prawo się odwołać. Jeśli tak się nie stało, gdyż sąd wysyłał pisma na adres nieprawidłowy lub nieaktualny, możesz złożyć zażalenie, którego efektem będzie kasacja klauzuli wykonywalności wyroku.

Komornik jak walczyć

Nie są to oczywiście jedyne sytuacje, w których można spróbować walki z komornikiem. Osoba ta jest tak naprawdę urzędnikiem państwowym i ma obowiązek działać zgodnie z literą prawa. Nierzadko jednak tak się nie dzieje. Komornik może zająć majątek, który zgodnie z prawem jest wyłączony z postępowania egzekucyjnego. W przypadku zajęcia nieruchomości nierzadko jej wycena jest krzywdząca dla dłużnika, na czym traci również druga strona, a więc wierzyciel.

Znajomość przepisów prawa jest bardzo istotna w takich przypadkach. Nasza kancelaria doskonale wie, jak walczyć z komornikiem i może zapewnić Ci fachową pomoc. Analizujemy każdą sytuację i, jeśli tylko jest to możliwe, przygotowujemy skargi, dzięki którym komornik będzie musiał zaprzestać egzekucji lub odzyskiwanie długu zostanie odsunięte w czasie.

Wystarczy się do nas zgłosić. Przeanalizujemy każdy przypadek i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby czasowo powstrzymać egzekucję długu, a następnie wynegocjować ugodę z wierzycielem. Pamiętaj, że tak naprawdę tylko wierzyciel dysponuje prawem do całkowitego zawieszenia postępowania egzekucyjnego.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie