Jak pozbyć się komornika?

Narastające zadłużenie i brak reakcji dłużnika, a więc niewykazywanie nawet minimalnych chęci do ugodowego rozwiązania problemu. To w zasadzie zawsze kończy się egzekucją komorniczą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacje tego typu są najczęściej efektem naturalnego stresu, który nigdy nie jest dobrym doradcą w przypadku długów.

Kiedy postępowanie egzekucyjne już się toczy, dłużnik wciąż nie jest jednak na z góry straconej pozycji. Skuteczna ucieczka przed komornikiem to przede wszystkim szczera rozmowa z wierzycielem i chęć podjęcia kroków, które będą prowadziły do stopniowego oddłużenia. Jeśli zaproponowana strategia spłaty zadłużenia jest atrakcyjna dla obu stron sporu, zostanie podpisana ugoda i wierzyciel czasowo wstrzyma prowadzoną już egzekucję.

Najlepszy sposób na komornika

Oczywiście postępowanie egzekucyjne można czasowo zawieszać i odsuwać w czasie poprzez pisanie skarg na pracę komornika. Istnieje wiele podstaw do podjęcia takich kroków, ale najlepszy sposób w takiej sytuacji to po prostu dogadanie się z wierzycielem.

Dlaczego tak się dzieje? Postępowanie egzekucyjne realizowane jest na zlecenie wierzyciela i tak naprawdę tylko on jest tutaj osobą decyzyjną. Zamiast negocjować spłatę długu bezpośrednio z komornikiem, najlepiej od razu udać się do samego wierzyciela. Negocjacje warto rozpoczynać jeszcze zanim zostanie założona sprawa w sądzie, ale nawet po zapadnięciu wyroku nie jest na to za późno. Wypracowanie ugody sprawia, że wierzyciel zatrzymuje egzekucję i tym samym oddala od dłużnika wizję utraty nierzadko całego majątku.

Skuteczna ucieczka przed komornikiem

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przechytrzyć komornika i spać spokojniej, zgłoś się już dzisiaj po pomoc do naszej kancelarii. Podstawą do podpisania ugody z wierzycielem jest oczywiście szczera rozmowa z nim, ale także sensownie przygotowana strategia spłaty zobowiązań. Nie unikniesz odpowiedzialności za dług, ale poprzez odpowiednio wypracowaną strategię unikniesz utraty majątku i zaczniesz spłacać swoje zobowiązania w formie, która będzie możliwa dla Ciebie do realizacji.

Nasza kancelaria poszukuje najlepszych sposobów wyjścia z zadłużenia poprzez analizę sytuacji finansowej dłużnika. Jeśli jesteś zmotywowany do szybkiego wyjścia z problemów finansowych, na pewno wypracujemy strategię, dzięki której przechytrzysz komornika i podpiszesz ugodę z wierzycielem.

W przypadku standardowej egzekucji tracą tak naprawdę obie strony sporu. Komornik stara się odzyskać pieniądze po linii najmniejszego oporu. W efekcie majątek dłużnika jest wyprzedawany poniżej jego realnej wartości. Często nie zaspokaja to roszczeń wierzyciela, a i nie prowadzi do szybkiego oddłużenia. Dochodzą do tego wysokie opłaty, różnego rodzaju prowizje, które w przypadku takich postępowań są bardzo wysokie. Tylko ucieczka przed komornikiem jest szansą na szybkie i w miarę bezbolesne spłacenie długu. Zgłoś się do nas już dziś i dowiedz się, jakie są możliwe opcje oddłużenia w Twoim przypadku.

 


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie