Ochrona przed komornikiem. Jak się bronić przed egzekucją komorniczą? | Kancelaria antywindykacyjna - Pogromcy Egzekucji

Jak obronić się przed komornikiem?

 

Otrzymałeś pismo o wszczęciu względem Ciebie postępowania egzekucyjnego z powodu niespłaconego kredytu, spóźnionych rat czy zaległości w płaceniu rachunków? Rozpoczęcie czynności komorniczych nie zawsze musi oznaczać utratę majątku i realizację najczarniejszych scenariuszy, z zajęciem środków na koncie, licytacją samochodu czy nieruchomości włącznie. Sprawdź, jak bronić się przed komornikiem i co robić, aby zgodnie z literą prawa ochronić swój majątek przed zajęciem za długi.

Nieznajomość prawa, a skuteczna obrona przed komornikiem

Aby w sposób skuteczny i zgodny z obowiązującym prawem chronić swój dobytek przed komornikiem, niezbędna jest szczegółowa znajomość nie tylko prawa cywilnego czy finansowego, ale również wielu innych jego dziedzin, jak m.in. przepisy o upadłości konsumenckiej. Znacząca większość dłużników takiej wiedzy nie posiada, przez co często nie mają świadomości instrumentów, jakie dają im przepisy kodeksu cywilnego w związku z kontrolą prowadzonej względem nich egzekucji komorniczej. Tymczasem, przed komornikiem nie tylko można, ale wręcz należy się bronić, a przede wszystkim pilnować, by wykonywane przez niego czynności nie były prowadzone z naruszeniem obowiązujących przepisów. Tylko takie działanie pozwala dłużnikowi skutecznie dochodzić swoich praw w relacjach z organem wykonawczym, który nierzadko, zamiast na pierwszym miejscu stawiać interes wierzyciela, kieruje się przede wszystkim chęcią osiągnięcia własnych zysków.

Kancelaria antywindykacyjna – Twoje wsparcie w procesie oddłużania

Jak się bronić przed komornikiem? W związku z powyższym dobrym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z renomowaną kancelarią prawną, specjalizującą się w podejmowaniu działań antywindykacyjnych. Pogromcy Egzekucji to zespół doświadczonych prawników, reprezentujący swoich Klientów w postępowaniach egzekucyjnych. Nasza wiedza, szczegółowa znajomość prawa, umiejętność stosowania go w praktyce oraz wieloletni dorobek na polu walki z rabunkową egzekucją komorniczą, będą dla Ciebie wsparciem, które pozwoli skutecznie obronić się przed komornikiem i uchronić swój majątek przed licytacją. Wiemy, jak rozmawiać z urzędnikami, umiemy również negocjować z wierzycielem, w celu wypracowania porozumienia i wstrzymania egzekucji. Do każdego problemu dobieramy indywidualne metody obrony przed egzekucją prowadzoną z nieruchomości, wynagrodzenia czy majątku.

Ochrona przed egzekucją komorniczą – co możesz zrobić?

Wbrew obiegowej opinii, polskie prawo nie jest tak bezduszne dla osób zadłużonych i daje im wiele instrumentów do obrony przed egzekucją, które często prowadzone są z pogwałceniem godności dłużnika czy interesu wierzyciela. Twoje szanse na wstrzymanie egzekucji są całkiem spore, jeśli w Twoim przypadku będzie mieć zastosowanie jedna z poniższych instytucji, takich jak:

  • doręczenie zawiadomienia o wszczęciu czynności komorniczych pod niewłaściwy adres,
  • przedawnienie wierzytelności,
  • spłata zadłużenia w trakcie prowadzonego postępowania,
  • wskazanie niewłaściwej osoby jako dłużnika,
  • ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • nigdy nieistniejące zadłużenie.

Czy komornik może zająć dowolny składnik mienia dłużnika?

W wielu przypadkach organ wykonawczy bazując na niewiedzy dłużnika, dokonuje zajęcia jego majątku lub określonych składników – także tych, do których nie ma prawa. Jak bronić się przed egzekucją komorniczą? Trzeba dopilnować, aby komornik nie zajął nam:

  • środków pieniężnych stanowiących tzw. minimum egzystencji (w świetle obecnych przepisów, przedmiotem egzekucji nie może być kwota stanowiąca równowartość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę),
  • świadczeń i zasiłków z budżetu państwa (alimentów, zasiłku rodzinnego czy opiekuńczego),
  • składników mienia, niezbędnych do wykonywania pracy zarobkowej.

Dodatkowo w przypadku osób spłacających dług alimentacyjny, komornik nie może zajmować więcej niż 60% miesięcznego wynagrodzenia, co w przypadku osiągania płacy minimalnej (w 2019 roku wynosi ona 2250 zł brutto) oznacza, że dłużnikowi alimentacyjnemu z wypłaty musi pozostać minimum 653 zł netto.

Zamiast walczyć z komornikiem, sprawdź jak się przed nim uchronić

Prowadzona „na własną” rękę obrona przez komornikiem wymaga nie tylko doskonalej znajomości zmieniających się często przepisów prawa, ale również samozaparcia, silnej woli i żelaznej konsekwencji. Rozsądnym wyjściem z sytuacji jest zapewnienie sobie kompleksowej opieki prawnej, którą z powodzeniem wyświadczy dla Ciebie nasza kancelaria antywindykacyjna. Skutkiem współpracy z nami będzie pomoc w wydostaniu się ze spirali zadłużenia, możliwość opanowania wszystkich zobowiązań wobec wierzycieli, a przede wszystkim skuteczna ochrona przed komornikiem. Szczegółowa analiza sytuacji finansowej i materialnej dłużnika, strategia ochrony w pełni dopasowana do danego przypadku oraz kompleksowe wsparcie w postępowaniu egzekucyjnym, rozmowach z komornikiem czy negocjacjach z wierzycielami – istnieje wiele dróg obrony przed zajęciem majątku lub nieuczciwą windykacją. Dzięki nam zyskasz kompletny i skuteczny oręż w walce z egzekutorem i ochronisz swój dobytek przed zajęciem i licytacją.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Uzyskaj wsparcie